Aktuality v klinickom manažmente pacientov s COVID-19

MUDr. Jana Bendová, PhD.

Otázky a odpovede zo spytajsa.sk

Dobrý deň, som VLD, chcem sa, spýtať, kto vybaví spotrebným materiálom a povinnou výbavou ambulancie Covid? Bude možnosť pracovať v takejto ambulancii na dobrovoľnej báze aj šas lekárom? (viem o niektorých, ktorí by tam pracovať chceli a nie sú VLD). Je už pripravená sieť červených šas ambulancií? Lebo ak má mať zmysel červená ambulancia VLD, musí byť zabezpečená možnosť priamo z takejto ambulancie objednať pacienta na presný čas aj na konzilárne odborné vyšetrenie.

Odpoveď: Podľa mojich informácií podrobnosti ešte nie sú známe. Najnovšie sa uvažuje o transformácií ambulancií APS na červené COVID ambulancie.

Kto vybaví spotrebným materiálom a povinnou výbavou Covid ambulancie? (okrem OOP telefón, dezinfekcia, EKG, crp, germicidny žiarič…). Je už pripravovaná aj sieť červených šas ambulancií?

Odpoveď: Podľa mojich informácií podrobnosti ešte nie sú známe. Najnovšie sa uvažuje o transformácií ambulancií APS na červené COVID ambulancie.

❮ Späť na podujatie

Hovoria o nás...

Veľmi schvaľujem Vaše úsilie zvyšovať úroveň znalostí cestou online vzdelávania.

Dr. J. George Fodor MD, PhD, FCRPC, FAHA

Chválim portál Meditrend, ktorý umožňuje sledovať prednášky z domáceho slovenského prostredia aj „na diaľku“.

Prof. MUDr. Daniel Pella PhD.

Je obrovskou výhodou mať možnosti absolvovať seminár, vypočuť si prednášky z konferencie kvalitne spracované - cez vzdelávací portál Meditrend.

Doc. MUDr. Slavomíra Filipová CSc., FESC