Inspirations

Séria inšpiratívnych prednášok pre spokojnejší a harmonickejší život.

1
Ako sa pýtať, aby sme sa dozvedeli to, čo potrebujeme

Aké otázky fungujú najlepšie? Praktické možnosti využitia otázok vychádzajúcich z koučovacieho prístupu v komunikácii s pacientom.

2
Možnosti etikoterapie v ozdravných procesoch fyzického tela

 

Odpor=nerovnováha a to často vedie k chorobám. Ako sa zbaviť odporu a naladiť sa tak, aby sme sa cítili príjemne a šťastne? Aj o tom je prednáška etikoterapeuta Mgr. Vladimíra Červenáka, ktorá odznela 21. marca 2019 v Bratislave na konferencii Vedomé zdravie.

3
Esenciálne oleje ako bežná súčasť života
 • Rozhovor

  Doc. PharmDr. Juraj Sýkora, CSc. a jeho hosť Martina Valníčková

  25 min. /

Aromaterapeutka Martina Valníčková vám poradí, ako môžete s prírodnými prostriedkami vyriešiť bežné záležitosti, ako sú napríklad škrabance, bolesť hlavy, bežné tráviace problémy, sezónne alergie a mnohé iné, pútavým spôsobom, jednoduchými tipmi a návodmi.

4
Všímavosť a súcit v zdravotníckej praxi
 • Prednáška

  Mgr. Andrej Jeleník

  25 min. /

 • Rozhovor

  Doc. PharmDr. Juraj Sýkora, CSc. a jeho hosť Mgr. Andrej Jeleník

  25 min. /

Všímavosť (mindfulness) a súcit sú v modernej psychológii horúcou témou – kultivácia týchto schopností pomáha zvládať náročné emócie, zvyšuje odolnosť proti stresu a zlepšuje dokonca imunitu. Panuje však okolo nich množstvo nedorozumení. Priblížime si ich význam a uvedieme aj praktické cvičenia pre zdravotníckych pracovníkov do každodenného života.

5
Ekologický prístup už od narodenia je dar pre bábätko

Aký je dopad nášho dieťatka na životné prostredie? Ako prebaľovať bez zbytočného odpadu? Aké je skutočné zloženie jednorázových plienok? Ktorá kozmetika je nutná a ako si vybrať? Ako vybrať hračky bez chemikálií, farbív a zmäkčovadiel? Je nutná dezinfekcia, keď máme doma dieťatko?

6
Vplyv životného prostredia na zdravie
 • Rozhovor

  Doc. PharmDr. Juraj Sýkora, CSc. a jeho hosť ekoporadkyňa Petra Ježeková

  21 min. /

Ako vplýva domáca chémia, kozmetika, výber zariadenia interiérov a ďalšie spotrebné voľby na zdravie človeka? Ako ovplyvňujeme svojim výberom potravín a ich obalov svoje zdravie a životné prostredie? Ako si udržateľne vyberať? Ktoré činy v bežnom živote majú významný dopad na našu budúcnosť?

Hovoria o nás...

Chválim portál Meditrend, ktorý umožňuje sledovať prednášky z domáceho slovenského prostredia aj „na diaľku“.

Prof. MUDr. Daniel Pella PhD.

Vďaka Meditrendu máme možnosť využívať moderné spôsoby televzdelávania a vzájomnej komunikácie.

MUDr. Peter Lipták

Je obrovskou výhodou mať možnosti absolvovať seminár, vypočuť si prednášky z konferencie kvalitne spracované - cez vzdelávací portál Meditrend.

Doc. MUDr. Slavomíra Filipová CSc., FESC